Zeytinyağı Tüketiminin Önemi

Zeytinyağı Tüketiminin Önemi

Yazar: Okunma Sayısı: 2565 Yayınlanma Tarihi 13 May 2020 Yorum: 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve özellikle vücut direnci düşük kişileri daha çok tehdit eden Korona virüsüne karşı alınacak en önemli tedbirlerin başında, hijyen, sosyal mesafe ve vücut direncini arttırmak olduğu belirtildi.

Nerdeyse insanlık tarihi ile yaşıt olan zeytinyağının tarihten bu yana en şifalı sıvı gıdaların arasında yer aldığını belirten uzmanlar, bağışıklık sistemini güçlü kılmak için insanların hayatlarında mutlaka zeytinyağına yer vermesini önerdiler.

Hekimlerin tavsiyesi ile daha önce çok fazla zeytinyağı tüketmeyen insanlarımız da hayatına zeytinyağını da ekledi. Zeytinyağının, vücuda giren hastalık yapıcı mikrop ve virüsleri ortadan kaldırmak için savaşan bağışıklık sistemini güçlendirdiği biliniyor. Dünyanın en sağlıklı yağlarından biri olarak kabul edilen eski zamanlarda 'sıvı altın' olarak adlandırılan zeytinyağına herkesin daha kolay ulaşması için Ufresh çeşitli ebatlarda şişleme çalışması yapıyoruz. Her öğünde tüketilmesi tavsiye edilen bu değerli yağ güçlü bir E vitamini ve antioksidan kaynağı olmasından dolayı anne sütünden sonra en sağlıklı sıvıların başında geliyor. Son zamanlarda değeri daha iyi anlaşılan zeytinyağını vatandaşlarımızın bilip tanıdığı kişi ya da firmalardan tedarik etmesini tavsiye ediyoruz

Yorumlar
Yorum Yap